Debaty gospodarcze i rodzinny piknik ponownie w Parku !

Już tylko dwa tygodnie pozostały do rozpoczecia wspólnej debaty nad przyszłością energetyczną i gospodarczą naszego kraju. 13 czerwca w Parku Naukowo-Technologicznym Euro-Centrum odbędzie się VI Forum Nowej Gospodarki, które ponownie zgromadzi liderów ze świata biznesu, nauki i administracji. Będzie także rodzinny piknik, pełen naukowych, ekologicznych i kulturalnych atrakcji dla każdego!

Forum Nowej Gospodarki to wydarzenie cykliczne, które już od 3 lat tworzy platformę spotkań i dyskusji na temat rozwoju innowacyjnych technologii i stworzenia „nowej gospodarki” w kraju.

Tematem wiodącym szóstej edycji będzie ekoenergia jako inteligentna specjalizacja Polski. Zgromadzeni goście, wśród, których znajdą się Wiceminister Infrastruktury i Rozwoju, Adam Zdziebło oraz Wiceminister Gospodarki, Tomasz Tomczykiewicz odpowiedzą na pytanie, czy energia odnawialna to technologiczna i finansowa szansa dla kraju, czy ustawowa konieczność?

Odbędą się także debaty na temat rozwoju energetyki prosumenckiej w Polsce i poprawy efektywności energetycznej w budownictwie. To panel szczególnie istotny dla każdego kto planuje budowę domu energooszczędnego i zastanawia się nad przyszłością budownictwa niskoenergetycznego w Polsce.

Małe i Średnie Przedsiębiorstwa dowiedzą się na jakie dofinansowanie mogą liczyć w nowej perspektywie unijnej 2014 – 2020. Będzie także o tym jak połączyć IT i energetykę, czyli czy smart grids są szansą dla sektora informatycznego w Polsce. Świadomi przedsiębiorcy dowiedzą się jak budować społeczną odpowiedzialność biznesu za środowisko naturalne (CSR). Poruszony zostanie także temat rozwoju lokalnych innowacji oraz gminy niskoemisyjnej. Na temat tego ostatniego problemu najwięcej wiedzą uczestnicy projektu: „Dziękuję! Nie truję!”, którzy przy pomocy gier edukacyjnych tłumaczą najmłodszym jak walczyć z niską emisją.

Zwieńczeniem obrad Forum będzie otwarty, plenerowy, Piknik Nauki i Kultury, organizowany w godzinach popołudniowych w katowickim Parku Euro-Centrum. Wystąpią młodzieżowe zespoły wokalno-taneczne i śląscy artyści na czele z Zespołem Pieśni i Tańca „Śląsk”. Rockowy klimat zapewni grupa chłopaków z Audiocracy, a solowy występ zagwarantuje Karolina Łużniak, uczestniczka programu X-Factor. Na scenie zagoszczą także młode talenty z Miejskiego Domu Kultury „Ligota”, m.in. zespół Fresh, Nutki i Gama. Dzięki współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego będzie można sprawdzić swoje umiejętności w próbnym teoretycznym teście na prawo jazdy. Zaś najlepszy uczestnik konkursu wiedzy o ruchu drogowym wyjedzie z Parku na nowym rowerze górskim. Starsi uczestnicy spróbują swoich sił na samochodowych symulatorach dachowania i zderzeń. Tegoroczną nowością będzie symulator jazdy na motocyklu.

Podczas Pikniku zorganizowana zostanie także wystawa technologiczna, pokazy naukowe i inne ekologiczne i kulturalne atrakcje, które podniosą świadomość na temat innowacyjności naszego regionu wśród jego najmłodszych uczestników. Jak co roku, będzie też można zwiedzić ekologiczne obiekty Parku, w tym niedawno otwarty budynek pasywny i nowoczesne laboratoria do badań nad energooszczędnością.

Organizatorem wydarzenia jest Marszałek Województwa Śląskiego we współpracy z przedstawicielami świata nauki (Uniwersytet Śląski, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Politechnika Śląska) oraz otoczenia biznesu (Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum, Stowarzyszenie Krajowego Forum Parków Przemysłowych i Parków Technologicznych, Euro InnoPark).

VI FNG uzyskało honorowy patronat Wiceministra Infrastruktury i Rozwoju, Wiceministra Gospodarki oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Marszałka Województwa Małopolskiego – Marka Sowy. Wydarzeniu patronuje też Prezydent Miasta Katowic.

Partnerem tegorocznej edycji jest Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach, Miejski Dom Kultury „Ligota”, wspólny projekt Narodowego Funduszu Gospodarki Wodnej i Planergii, czyli „Dziękuję! Nie Truję!, Dimension Data, Totalizator Lotto i DisplayLink.

Więcej na temat VI Forum Nowej Gospodarki na www.forumng.pl. Zapraszamy!

REGULAMIN IMPREZY!

Wsparcie działania z budżetu samorządu Województwa Śląskiego.

Komentowanie jest wyłączone.