Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Parku!

11 maja 2018 r. od 10:00 do 15:00 zapraszamy na Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Parku Naukowo-Technologicznym Euro-Centrum. Podczas tego dnia goście będą mogli zwiedzić i dowiedzieć się jak działa jeden z najbardziej ekologicznych budynków w Europie i jedyne w Polsce „sztuczne słońce”. Umożliwione zostaną  konsultacje ze specjalistami, którzy podpowiedzą jak pozyskać fundusze i dofinansowania na zielone instalacje w domu, jak założyć swój pierwszy innowacyjny biznes oraz o czym musimy pamiętać, projektując swój energooszczędny dom. Na miejscu dostępni będą także specjaliści, i konsultanci, którzy odpowiedzą na wszelkie pytania uczestników. Dla wszystkich zaplanowano ekologiczny spacer, krótki pokaz filmowy w 3D, a także mnóstwo zabaw i gier dla najmłodszych.

Program:

  • 10:00-15:00 Zapytaj o OZE: w godzinach od 10:00 do 15:00 uruchomione zostaną eksperckie konsultacje, gdzie każdy zainteresowany będzie mógł zadać konkretne pytania dotyczące technologii energooszczędnych i pozyskiwania funduszy unijnych do wybranego specjalisty. Dodatkowo uruchomiona zostanie także zielona linia do naszych specjalistów. Numery telefonów udostępnione zostaną w dniu 11 maja 2018 roku na stronie internetowej pnt.euro-centrum.com.pl oraz Facebooku/PNTEuroCentrum. Natomiast na osoby, które przybędą do siedziby Parku, czekać będzie punkt konsultacyjny i specjaliści, którzy na każde pytanie odpowiedzą bezpośrednio.

Porad udzielali będą:

Specjalista ds. pozyskiwania Funduszy na Zielone Inwestycje w Twoim Domu– Konsultant, Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum, portal Planergia.pl (Zapytaj o to czy warto w twoim domu instalować kolektory słoneczne, panele fotowoltaiczne i inne technologie OZE? Czy to się opłaca? Po ilu latach nakład finansowy się zwróci? Skąd wziąć dofinansowanie?)

Specjalista ds. pozyskiwania Funduszy na założenie własnej innowacyjnej firmy – Konsultant, Fundusz Kapitał dla energii, Akcelerator Technologiczny Euro-Centrum (Jeśli masz pomysł na nowoczesny biznes lub prowadzisz własną firmę, chcesz udoskonalić ją innowacyjnymi technologiami, ale nie masz środków finansowych, ani potrzebnej wiedzy, zapytaj konsultanta o możliwości rozwoju firmy w ramach „Funduszu Kapitał dla energii” więcej o projekcie: www.kapitaldlanergii.pl; www.akceleratorec.pl)

  • 10:00-14:00 Poznaj OZE na żywo, czyli ekologiczny spacer po Parku – w tym dniu odbędą się 3 zorganizowane spacery po Parku Naukowo-Technologicznym Euro-Centrum w godzinach: 10:00; 12:00; 14:00. Spacer trwa ok. 40 minut. W jego trakcie specjaliści i eksperci od Odnawialnych Źródeł Energii przybliżą historię Parku, ukazując tereny niegdyś zdegradowane, i prezentując niskoenergetyczne budynki Parku. Głównym punktem zwiedzania będzie budynek pasywny, jeden z najbardziej ekologicznych obiektów w Polsce. Uczestnicy poznają działanie technologii energooszczędnych, laboratoriów Parku oraz „sztucznego słońca” jednego z kilkunastu na całym świecie. W trakcie spaceru zadawane będą pytania w obszaru OZE – na najmłodszych i najaktywniejszych uczestników czekały będą małe nagrody.

Elementy zwiedzania:

  • Budynek pasywny – poznanie działania technologii energooszczędnych, takich jak pompy ciepła, kolektory słoneczne i ogniwa fotowoltaiczne, czy sondy geotermalne.
  • Laboratorium do działań w obszarze budownictwa – jak możemy sprawdzić jak materiały, z których wybudowano nasz dom, przetrwają pokolenia?
  • Laboratorium Właściwości Cieplnych Budynków – jak działa kamera termowizyjna w praktyce.
  • Centrum Testowania Systemów Solarnych  – słońce, które świeci bez względu na porę roku i w Polsce tylko w Katowicach – poznanie jego działania.
  • Centrum Szkoleniowe Nowoczesnych Technik Grzewczych – jak i gdzie szkolą się instalatorzy technologii OZE?
  • 10:00-12:00 Ekologiczne zajęcia edukacyjne dla przedszkolaków. Zajęcia pozwolą młodszym dzieciom dowiedzieć się dlaczego warto oszczędzać energię. W Parku zorganizowane zostaną ekologiczne quizy i krzyżówki dla najmłodszych. Młodzież spróbuje swoich sił w projektowaniu budynku energooszczędnego za pomocą GRY OZE. Przewidziane zostały także zajęcia na świeżym powietrzu, m.in. kolorowanie Parku kredą, gra terenowa połączona z  omawianiem zagadnień oszczędzania energii i segregacją śmieci.
  • 10:00-15:00 Edukacyjny krótki film w technologii 3D. Uczestnicy wycieczki po Parku w trakcie zorganizowanych wycieczek obejrzą 10- minutowy film na temat tego czym jest budynek pasywny i dlaczego tak ważne jest oszczędzanie energii w budownictwie. Film został wykonany w technologii 3D. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc na sali, seanse odbywały będą się w maksymalnie 15-osobowych grupach o wyznaczonych godzinach.

 

ZE WZGLĘDÓW ORGANIZACYJNYCH PROSIMY O ZGŁASZANIE SWOJEGO UDZIAŁU NA ADRES: a.ziecina@euro-centrum.com.pl. Informacji o wydarzeniu udzielają p. Agnieszka Zięcina, dyrektor ds. Public Relations Parku Naukowo-Technologicznego Euro-Centrum oraz p. Daniel Handy, specjalista ds. Public Relations Parku Naukowo-Technologicznego Euro-Centrum, numer telefonu 32 78 34 302.

Komentowanie jest wyłączone.