Spółka z Akceleratora otrzymuje Złoty Medal INTARG 2016! Gratulujemy!

Mobilny czytnik tekstu drukowanego – to innowacyjne rozwiązanie, za które spółka e-See Assist wspólnie z Instytutem Technik Innowacyjnych EMAG otrzymały Złoty Medal Międzynarodowych Targów Innowacji Gospodarczych i Naukowych INTARG 2016.

Mobilny czytnik tekstu drukowanego to wynalazek, nad którym firma pracowała od grudnia 2015 roku, kiedy została założona w ramach wsparcia projektu „Akcelerator Technologiczny Euro-Centrum”. Dziś wspólnie z Instytutem Technik Innowacyjnych EMAG, odpowiedzialnym za wykonanie prac badawczo-rozwojowych, może pochwalić się prototypem urządzenia, wspomagającego osoby niewidome i niedowidzące w codziennym życiu.

Sam wynalazek został zgłoszony na targi INTARG pod nazwą: „Mobilny czytnik tekstu drukowanego” ze względu na jego obecną główną funkcjonalność oraz to, iż funkcjonalność dodatkowa jaką obecnie jest lokalizacja wewnątrz budynkowa oraz rozpoznawanie przedmiotów na podstawie technologii Bluetooth Low Energy Beacon była prezentowane przez Instytut Technik Innowacyjnych EMAG w rozwiązaniu OpenArt. Oba prezentowane systemy uzupełniają się wzajemnie i są wynalazkami skierowanymi typowo na potrzeby osób posiadających pewien stopień niepełnosprawności uniemożliwiający normalne funkcjonowanie w życiu codziennym.

To dopiero prototyp, który mamy nadzieję niebawem trafi na rynek, jednak już dziś za skalę swojej innowacyjności otrzymał nagrodę Złotego Medalu na Międzynarodowych Targach Innowacji Gospodarczych i Naukowych INTARG . Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 15 czerwca 2016 r. w Katowicach.

Mobilny czytnik tekstu drukowanego powstaje w ramach działania 3.1 PO IG Akceleratora Technologicznego Euro-Centrum i współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Projekt Akcelerator Technologiczny EC pozwolił na wsparcie  jeszcze jedenastu innych innowacyjnych spółek. Więcej na www.akceleratorec.pl

dyplom

 

 

Komentowanie jest wyłączone.