Projekt Akcelerator EC na targach Innotech!

Międzynarodowe Targi INNO-TECH EXPO w Kielcach to największe wydarzenie w Polsce, które łączy świat biznesu z osiągnięciami nauki. Tu spotykają się przedstawiciele parków naukowo-technologicznych, inkubatorów przedsiębiorczości, firm i instytucji naukowych. Mamy za sobą drugą edycję tego spotkania, na której Park Naukowo-Technologiczny wchodzący w skład Grupy Euro-Centrum promował oprócz własnej działalności innowacyjnej i badawczej także projekt Akceleratora, będący kontynuacją „Kapitału dla Energii”, który wsparł dotychczas 14 innowacyjnych spółek.
Kieleckie targi to najlepsze miejsce by zaprezentować innowacyjną stronę działalności. To także nieoceniona okazja, by porozmawiać z ekspertami, przetestować nowe produkty i wypromować ciekawe projekty. Polski rynek IT na tle innych państw rozwija się bardzo dynamicznie. Tworzą go zarówno małe i średnie firmy działające we wszystkich gałęziach branży, jak również duże korporacje mogące pochwalić się bogatym doświadczeniem. Polscy przedsiębiorcy z powodzeniem odnajdują się między innymi na rynkach nowoczesnych urządzeń multimedialnych, gier komputerowych czy procesorów przemysłowych.

Tegoroczna edycja targów obejmowała m. in. następujące obszary badań i rozwoju:

– Grafen
– Sztuczna inteligencja
– Innowacyjne technologie wojskowe
– Meta materiały
– Efektywne wykorzystanie energii
– E-learning
– Rozpoznawanie i syntezatory mowy
– Holografia
– Smart cities
– Inteligentna odzież
– Bioinżynieria
– Robotyka
– Inteligentny dom
– Elektronika

W targach wziął w tym roku udział katowicki Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum, który zaprezentował na nich możliwości, jakie stworzył dla biznesu i nauki budynek pasywny istniejący na terenie EC, z jego laboratoriami, najnowocześniejszym w Polsce data center, rozmaitymi szkoleniami, zwłaszcza dla instalatorów instalacji odnawialnych źródeł energii i innymi usługami Parku, skierowanymi do branży firm innowacyjnych. Swoje wsparcie dla młodych przedsiębiorców przedstawił też Akcelerator Technologiczny EC, którego projekt jest współfinansowany  ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

 

Komentowanie jest wyłączone.